Vše, co potřebujete vědět o Cetelem kartě

Co je Cetelem karta?

Cetelem karta je platební karta vydávaná společností Cetelem, která vám umožňuje platit za zboží a služby po celém světě. Existují různé typy Cetelem karet, z nichž si můžete vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. S Cetelem kartou můžete nakupovat online i v kamenných obchodech a také vybírat hotovost z bankomatů.

Kromě standardních funkcí platební karty nabízí Cetelem karta i řadu dalších výhod, jako jsou:

  • Možnost splácení na splátky
  • Pojištění karty proti zneužití
  • Sleva na vybrané zboží a služby
  • Bonusové programy a odměny

Před sjednáním Cetelem karty je důležité se seznámit s podmínkami a poplatky, které jsou s ní spojeny. Tyto informace najdete na webových stránkách Cetelem nebo na pobočce.

Cetelem karta je praktickým a flexibilním nástrojem pro správu vašich financí. Díky široké škále funkcí a výhod vám usnadní každodenní platby a poskytne vám větší kontrolu nad vašimi výdaji.

Typy karet Cetelem

Cetelem nabízí několik typů karet, které se liší svými vlastnostmi a výhodami. Mezi nejoblíbenější patří kreditní karty, které umožňují čerpat finanční prostředky do určitého limitu a splácet je postupně. S kreditní kartou Cetelem získáte odložené platby, možnost splátek a další benefity, jako jsou slevy u partnerů nebo pojištění. Další variantou jsou debetní karty, které jsou přímo napojené na váš bankovní účet. Platíte tak pouze penězi, které skutečně máte. Debetní karty Cetelem jsou ideální pro každodenní nákupy a disponují bezkontaktní technologií pro rychlé a pohodlné platby. Pro ty, kteří hledají flexibilní řešení, jsou tu revolvingové karty. Ty kombinují vlastnosti kreditních a debetních karet. Můžete s nimi platit i čerpat hotovost a zvolit si výši splátek dle vašich možností. Cetelem nabízí také karty se speciálními funkcemi, jako jsou karty s cestovním pojištěním, věrnostní programy nebo možností sbírání bodů.

Srovnání Cetelem karty s konkurencí
Funkce Cetelem karta Karta X Karta Y
Výše úvěrového rámce Až 150 000 Kč Až 100 000 Kč Až 200 000 Kč
Úroková sazba z nákupů 19,9 % p.a. 22,9 % p.a. 17,9 % p.a.
Bezúročné období Až 55 dní Až 50 dní Až 60 dní
Poplatek za výběr z bankomatu 90 Kč Zdarma 60 Kč

Výhody Cetelem karty

Cetelem karta přináší řadu výhod, které oceníte při každodenním placení i větších nákupech. Užijte si bezúročné období až 45 dní, kdy neplatíte žádné úroky z nákupů uhrazených kartou. Získejte kontrolu nad svými financemi díky online bankovnictví a mobilní aplikaci, kde můžete sledovat své transakce, nastavovat limity a spravovat kartu odkudkoli. Využijte možnost bezkontaktního placení a plaťte rychle a pohodlně mobilem nebo chytrými hodinkami. Cetelem karta vám také přináší slevy a výhody u vybraných partnerů. Nakupujte online i v kamenných obchodech po celém světě a mějte jistotu, že vaše platby jsou chráněny moderními bezpečnostními technologiemi. V případě potřeby si můžete nastavit splátkový kalendář a rozložit si platbu na menší části. Cetelem karta je zkrátka chytrá volba pro všechny, kteří hledají flexibilní a výhodný způsob placení.

Nevýhody Cetelem karty

Cetelem karta, stejně jako jakýkoli jiný finanční produkt, má své nevýhody, které je důležité zvážit před jejím pořízením. Jednou z hlavních nevýhod může být relativně vysoká úroková sazba, a to zejména v porovnání s klasickými debetními kartami. Pokud neuhradíte celý dluh do konce bezúročného období, může se vám nákup s Cetelem kartou značně prodražit. Další nevýhodou může být existence poplatků. Cetelem karta může být spojena s poplatkem za vydání karty, za vedení účtu nebo za výběry z bankomatu. Před sjednáním karty je proto důležité pečlivě prostudovat podmínky a zjistit si výši všech poplatků. Některé Cetelem karty mohou mít také omezený počet obchodníků, u kterých je možné kartu využít. Vždy je dobré ověřit si, zda je karta akceptována u obchodníků, u kterých nakupujete nejčastěji.

Poplatky a úroky

S Cetelem kartou získáváte přehled o svých financích a kontrolu nad výdaji. Je důležité se seznámit s poplatky a úroky spojenými s kartou, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením. Výše úroků a poplatků se může lišit v závislosti na typu karty a vašich individuálních podmínkách. Pro přesné a aktuální informace doporučujeme navštívit webové stránky Cetelem nebo kontaktovat zákaznickou linku. Mezi běžné poplatky patří například poplatek za vydání karty, vedení úvěrového účtu nebo výběr z bankomatu. Úroky se obvykle účtují z nesplacené výše úvěru a jejich výše závisí na vaší úvěruschopnosti a typu karty.

Nezapomeňte, že zodpovědné používání kreditní karty vám může přinést řadu výhod, jako jsou bezúročné období, věrnostní programy nebo pojištění. Před podpisem smlouvy si pečlivě prostudujte všechny podmínky a ujistěte se, že jim plně rozumíte. V případě nejasností se obraťte na Cetelem a zeptejte se na vše, co vás zajímá.

Jak získat Cetelem kartu

Cetelem kartu si můžete pořídit online, telefonicky nebo osobně na pobočce. Nejjednodušší a nejrychlejší způsob je online žádost. Na webových stránkách Cetelemu si vyberete typ karty, o který máte zájem, a vyplníte online formulář. K tomu budete potřebovat dva doklady totožnosti a potvrzení o příjmu. Po odeslání žádosti vás Cetelem bude kontaktovat a domluví se s vámi na dalším postupu.

Pokud preferujete osobní kontakt, můžete navštívit jednu z poboček Cetelem. Tam vám s žádostí o kartu poradí vyškolený personál. Nezapomeňte si s sebou vzít dva doklady totožnosti a potvrzení o příjmu.

Cetelem karta je kreditní karta, která vám umožňuje čerpat úvěr do předem schváleného limitu. S kartou můžete platit u obchodníků, kteří akceptují karty Mastercard, a také vybírat hotovost z bankomatů. Cetelem karta nabízí řadu výhod, jako jsou bezúročné období, věrnostní program a pojištění.

Před podáním žádosti si pečlivě prostudujte podmínky a poplatky spojené s Cetelem kartou.

Podmínky pro získání

Žádost o Cetelem kartu můžete podat online, telefonicky nebo na pobočce. Obecně platí, že žadatel musí být starší 18 let, mít trvalý pobyt v České republice a pravidelný příjem. Dále je nutné doložit dva doklady totožnosti a potvrzení o příjmu. Konkrétní podmínky se liší v závislosti na typu karty a vaší individuální finanční situaci. Pro více informací o požadavcích na získání karty a o typech karet Cetelem navštivte webové stránky Cetelem nebo kontaktujte jejich zákaznickou linku.

Bezpečnostní prvky karty

Vaše Cetelem karta je vybavena několika bezpečnostními prvky, které chrání vaše peníze před zneužitím. Na přední straně karty najdete 16místné číslo karty, datum platnosti a jméno držitele. Tyto informace, spolu s 3místným bezpečnostním kódem CVV/CVC na zadní straně karty, jsou nezbytné pro online platby a je důležité je chránit. Nikdy je nesdílejte s nikým jiným.

Pro platby u obchodníků s bezkontaktní technologií je vaše karta vybavena technologií NFC. Pro platby do 500 Kč stačí kartu pouze přiložit k terminálu. Pro vyšší částky a pro platby online je vyžadován PIN kód, který jste si zvolili při aktivaci karty. V případě ztráty nebo odcizení karty neprodleně kontaktujte Cetelem linku a kartu zablokujte.

Ztráta nebo krádež karty

V případě ztráty nebo odcizení vaší karty Cetelem je nezbytné okamžitě kontaktovat naši zákaznickou linku a kartu zablokovat. Číslo najdete na zadní straně vaší karty nebo na smlouvě. Blokace karty je možná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Po nahlášení ztráty nebo krádeže vám bude karta zablokována a nebude dále použitelná. Doporučujeme si také zaznamenat číslo vaší karty a uchovávat ho odděleně od karty, abyste ho měli v případě potřeby k dispozici.

Po nahlášení ztráty nebo krádeže vám bude vydána nová karta s novým PIN kódem. Za vydání nové karty může být účtován poplatek dle aktuálního sazebníku. V případě zneužití karty před nahlášením ztráty nebo krádeže se na vás vztahuje limit odpovědnosti dle podmínek vaší karty. Pro více informací o limitech odpovědnosti a postupu při ztrátě nebo krádeži karty se obraťte na naši zákaznickou linku nebo navštivte naše webové stránky.

Kontakt na Cetelem

Potřebujete se spojit s Cetelem ohledně vaší kreditní karty? Ať už máte otázky k platbám, potřebujete nahlásit ztrátu karty nebo si jen něco ujasnit, existuje několik způsobů, jak nás kontaktovat.

Pro běžné dotazy a informace o vaší Cetelem kartě je vám k dispozici naše zákaznická linka. Operátoři jsou připraveni vám pomoci s aktivací karty, zjištěním dostupného limitu, výpisem transakcí nebo změnou osobních údajů.

V případě ztráty, krádeže nebo podezření na zneužití karty neprodleně kontaktujte naši nonstop linku. Rychlé zablokování karty je klíčové pro ochranu vašich financí.

Pro písemnou komunikaci můžete využít kontaktní formulář na webových stránkách Cetelem. Stačí vyplnit požadované údaje a váš dotaz co nejpodrobněji popsat. Odpověď obdržíte do vaší emailové schránky. V případě složitějších požadavků, jako je například žádost o výpis plateb za delší období, je možné zaslat dopis na korespondenční adresu Cetelem.

Recenze a zkušenosti

Cetelem karta se těší velké oblibě a na internetu najdete spoustu recenzí a zkušeností od stávajících klientů. Uživatelé si chválí především snadné online vyřízení karty a rychlé schválení. Velkou výhodou je také možnost bezúročného období, které u Cetelem karty dosahuje až 55 dní. To oceníte zejména při větších nákupech.

Klienti si pochvalují i přehlednou mobilní aplikaci, která umožňuje snadné sledování plateb a správu karty. V aplikaci si můžete nastavit limity pro platby, aktivovat si SMS notifikace nebo si zobrazit PIN kód.

Některé recenze zmiňují jako nevýhodu poplatky za výběry z bankomatu. Je pravda, že Cetelem karta má nastavené poplatky za výběry mimo bankomaty ČSOB a Poštovní spořitelny. Pokud ale kartu využíváte primárně k platbám u obchodníků, tento poplatek vás pravděpodobně trápit nebude.

Před sjednáním Cetelem karty je vždy důležité se detailně seznámit se sazebníkem poplatků a podmínkami. Informace o platební kartě od společnosti Cetelem najdete na webových stránkách společnosti.

Alternativy k Cetelem kartě

Cetelem karta je oblíbená kreditní karta s řadou výhod, jako jsou nákupy na splátky, výběry z bankomatů nebo bonusové programy. Nicméně na trhu existuje mnoho dalších kreditních karet, které by vám mohly vyhovovat lépe.

Při výběru alternativy zvažte své individuální potřeby a priority. Hledáte kartu s nízkým úrokem, dlouhým bezúročným obdobím nebo atraktivními odměnami?

Mezi oblíbené alternativy patří kreditní karty od bank jako Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka nebo Air Bank. Tyto karty často nabízejí srovnatelné nebo i výhodnější podmínky než Cetelem karta.

Kromě bankovních kreditních karet zvažte i nabídky od nebankovních společností jako je Home Credit nebo Cofidis. Tyto společnosti se často specializují na specifické typy úvěrů a mohou vám nabídnout výhodnější podmínky pro vaše konkrétní potřeby.

Než si zvolíte kreditní kartu, pečlivě si prostudujte podmínky a porovnejte nabídky od více poskytovatelů. Využijte online srovnávače a kalkulačky, abyste našli tu nejvýhodnější variantu pro vás.

Publikováno: 05. 07. 2024