Tajemství chuti: Kdo vaří vaše oblíbené pivo Argus?

Argus: Více než jen pivo

Pivovar Argus není jen tak ledajaký pivovar. Za značkou Argus se skrývá vášeň pro poctivé řemeslo a láska k pivu. Pivovar sídlí v malebném prostředí jihomoravského kraje, kde tradice vaření piva sahá až do dávné historie. Právě zde, inspirováni okolní přírodou a místními surovinami, vaří sládci pivo Argus s nezaměnitelnou chutí a charakterem.

Argus sází na kvalitu a originalitu. Veškerá piva vaří tradičními metodami s důrazem na použití těch nejlepších surovin z lokálních zdrojů. Chmel, dodávající pivu jeho specifickou hořkost a aroma, pochází z nedalekých chmelnic. Voda, klíčová surovina pro výrobu piva, je čerpána z vlastního artézského vrtu, který zaručuje její čistotu a svěžest. Slad, dodávající pivu jeho barvu, plnost a sladkost, je pečlivě vybírán od lokálních dodavatelů.

Pivovar Argus nabízí širokou škálu piv, která uspokojí i ty nejnáročnější pivaře. Od klasické desítky, přes osvěžující ležák až po speciály, jako je polotmavý ležák nebo svrchně kvašený Ale. Každé pivo má svůj vlastní příběh a charakter, který si nejlépe vychutnáte přímo v pivovaru, kde se snoubí jedinečná atmosféra s nezapomenutelným zážitkem z degustace.

Pivovar Argus je zkrátka více než jen pivo. Je to příběh o vášni, tradici a lásce k řemeslu. Je to místo, kde se setkává minulost s přítomností a kde se rodí pivo s duší.

Tradice a historie pivovaru

Pivovar Argus, to není jen tak ledajaký pivovar. Jeho příběh se začal psát už dávno a je propletený s historií a tradicemi našeho kraje. Zakladatelé pivovaru, byli lidé s vášní pro poctivé pivo a láskou k řemeslu. Věřili, že pivo má být vyrobeno z těch nejlepších surovin a s úctou k tradičním postupům. A tak se i dnes, po tolika letech, v pivovaru Argus vaří pivo podle starých receptur, s důrazem na kvalitu a chuť. Používají se jen ty nejjemnější odrůdy chmele, slad z místních sladoven a křišťálově čistá voda z našich studní. V pivovaru Argus ctí tradice, ale nebojí se ani nových výzev. Srdce pivovaru bije pro klasické ležáky, ale ochutnat můžete i speciální piva, která vznikají s nadšením a experimentováním.

Pivo Argus, dnes již bohužel zapomenutá značka, se vařilo v pivovaru ve Slaném až do jeho uzavření v roce 1948. Více informací o samotném výrobci se bohužel nedochovalo.

Prokop Holý

Tajemství chuti Argusu

Pivovar Argus, opředený tajemstvím a tradicí, sváří pivo, které si podmanilo srdce mnoha Čechů. Co ale stojí za tou nezaměnitelnou chutí, která evokuje vzpomínky na staré časy a poctivé řemeslo? Tajemství se skrývá v kombinaci několika faktorů. Pivovar sází na tradiční postupy vaření, které se dědí z generace na generaci. Mistři sládci si zakládají na pečlivém výběru surovin – kvalitního chmele z žatecké oblasti, ječmene z lokálních polí a křišťálově čisté vody z vlastních studní. Právě voda hraje v procesu vaření klíčovou roli, neboť dodává pivu Argus jeho charakteristickou jemnost a lahodnost. Důležitým aspektem je i čas. Pivo Argus zraje pomalu a trpělivě v ležáckých sklepích, kde získává na plnosti a vyváženosti. Výsledkem je pivo s bohatou pěnou, zlatavou barvou a nezaměnitelnou chutí, která je odrazem umu a lásky vložené do každého doušku.

Porovnání piva Argus s konkurencí
Vlastnost Argus Konkurent 1 Konkurent 2
Typ piva Světlé ležáky Světlé ležáky IPA
Obsah alkoholu (%) 4,5 4,7 6,0

Odrůdy pro každý jazýček

Pivovar Argus není žádný nováček na scéně, vaří pivo už od roku 2006. Za tu dobu si stihli pohrát s nejednou chutí a stylem. Ať už jsi milovník klasiky, nebo rád objevuješ nové horizonty pivního světa, Argus má co nabídnout. Pro ty, co nedají dopustit na tradiční českou klasiku, je tu světlý ležák Argus 10°. Jeho plná chuť a příjemná hořkost z něj dělají ideálního parťáka na každou příležitost. Pokud toužíš po něčem svěžím a lehčím, sáhni po Argusu Ale. Svrchně kvašené pivo s ovocnými tóny tě osvěží v horkých dnech. A pro opravdové fajnšmekry a dobrodruhy má Argus připravenou širokou škálu speciálů. Polotmavý Argus Granát tě dostane svou karamelovou chutí a vůní praženého sladu. Pro milovníky hořkých piv je tu Argus India Pale Ale s výraznou chmelovou vůní a hořkostí. A pokud hledáš něco opravdu netradičního, zkus Argus Stout – černé pivo s kávovými a čokoládovými tóny. Pivovar Argus zkrátka myslí na všechny a s láskou a péčí vaří piva, která potěší každý jazýček.

Kde se Argus vaří?

Pivo Argus se pyšní dlouhou tradicí a jeho kořeny sahají až do roku 1993, kdy se poprvé začalo vařit v jihomoravském pivovaru v Břeclavi. Tento pivovar, nacházející se v srdci malebné oblasti proslulé vinařstvím, se stal domovem pro značku Argus a dodnes v jeho prostorách vznikají všechny druhy tohoto oblíbeného piva. Pivovar v Břeclavi prošel v průběhu let modernizací, aby držel krok s dobou a požadavky na výrobu kvalitního piva. Přesto si zachoval svůj tradiční charakter a duch starých časů je zde stále cítit. Díky tomu má Argus nezaměnitelnou chuť, která ho řadí mezi nejoblíbenější piva na jižní Moravě.

Udržitelnost a ekologie

Pivovar Argus si je vědom svého dopadu na životní prostředí a aktivně se zapojuje do udržitelných postupů ve všech fázích výroby. Od výběru surovin až po balení piva se snaží minimalizovat svou ekologickou stopu. Pivovar odebírá ječmen a chmel od lokálních farmářů, čímž podporuje regionální ekonomiku a snižuje emise CO2 spojené s dopravou. Ve výrobním procesu se dbá na efektivní využití vody a energie. Pivovar Argus investoval do moderních technologií, které minimalizují spotřebu vody a energie během vaření a fermentace piva. Zbytkové suroviny z výroby, jako jsou mláto a kvasnice, nejsou považovány za odpad, ale za cenné zdroje. Mláto je dodáváno lokálním farmářům jako krmivo pro zvířata a kvasnice nacházejí uplatnění v potravinářském průmyslu. Pivovar Argus se také zaměřuje na ekologické balení. Pro své lahve používá sklo, které je recyklovatelné. Zároveň podporuje systém vratných lahví, který je šetrnější k životnímu prostředí. Všechny etikety a obaly jsou vyrobeny z recyklovaného papíru. Společnost Argus věří, že udržitelnost a odpovědnost k životnímu prostředí jsou klíčové pro budoucnost pivovarnictví.

Argus ve vašem městě

Pivovar Argus není jen značkou, ale srdcem a duší vašeho města. Po generace vaří pivo s láskou a tradicí, a to z těch nejlepších surovin. Není divu, že se pivo Argus stalo neodmyslitelnou součástí místní kultury a hrdě se čepuje v hospodách a restauracích po celém městě.

Ochutnejte Argus Original, klasický ležák s bohatou pěnou a osvěžující chutí. Pro milovníky hořkých piv je tu Argus Premium s výrazným chmelovým aroma. A pokud hledáte něco speciálního, zkuste Argus Nefiltrovaný, nepasterizovaný ležák s plnou chutí a vůní.

Pivovar Argus se aktivně zapojuje do života města. Podporuje místní sportovní kluby, kulturní akce a charitativní projekty. Pivovar Argus je zkrátka víc než jen pivovar, je to váš soused, váš přítel a váš partner.

Spojte se s námi!

Máte otázky ohledně piva Argus? Zajímá vás proces výroby, použité suroviny nebo historie pivovaru? Neváhejte se na nás obrátit! Náš tým vám rád poskytne veškeré informace o pivu Argus. Kontaktovat nás můžete telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře na našich webových stránkách. Rádi si s vámi popovídáme o vaší vášni pro pivo a zodpovíme všechny vaše dotazy. Těšíme se na vaše zprávy a děkujeme za váš zájem o pivo Argus!

Publikováno: 07. 07. 2024