Ohňostroje 2023: Kde letos rozzáří nebe?

Nejlepší ohňostroje v ČR

Česká republika se pyšní dlouhou tradicí ohňostrojů a každoročně hostí řadu úchvatných podívaných. Mezi nejoblíbenější patří ohňostroj Ignis Brunensis v Brně, který je součástí festivalu ohňostrojů a světelných show. Tisíce diváků sledují dechberoucí choreografie nad hradem Špilberk. Další nezapomenutelnou akcí je ohňostroj nad hladinou Máchova jezera, který je vrcholem kulturního léta v Doksech. Magická atmosféra a odraz světel na vodní hladině vytváří nezapomenutelný zážitek. V Praze pak láká ohňostroj na Náplavce, který je součástí oslav Nového roku. Tisíce lidí se schází na nábřeží Vltavy, aby si užily velkolepý ohňostroj s výhledem na Pražský hrad.

Termíny a místa konání

Festival proběhne v několika termínech a na různých místech po celé České republice. Hlavní část festivalu se uskuteční od 10. do 17. července v Praze. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, divadelní představení, filmové projekce a další doprovodné akce. Další program festivalu bude probíhat v Brně, Ostravě a Českých Budějovicích během srpna a září. Přesné termíny a místa konání jednotlivých akcí budou zveřejněny na oficiálních stránkách festivalu.

Bezpečnostní opatření

Při používání jakéhokoli nástroje nebo vybavení, ať už doma nebo v práci, je bezpečnost vždy na prvním místě. Před zahájením práce si vždy pečlivě přečtěte návod k obsluze a ujistěte se, že mu plně rozumíte. Používejte vhodné ochranné pomůcky, jako jsou ochranné brýle, rukavice a ochranu sluchu, abyste minimalizovali riziko zranění. Udržujte pracovní prostor čistý a uklizený, abyste předešli nehodám způsobeným uklouznutím, zakopnutím a pádem. Pracujte s dostatečným osvětlením a zajistěte si dostatek prostoru pro pohyb. Nikdy nepracujte pod vlivem alkoholu nebo drog, protože to může vážně ovlivnit vaše reakční doby a úsudek.

Ekologické alternativy

Naštěstí existuje mnoho ekologických alternativ, které můžeme začlenit do našeho každodenního života. Místo jednorázových plastů můžeme používat opakovaně použitelné alternativy, jako jsou látkové tašky, skleněné lahve na vodu a bambusové příbory. Volba ekologicky šetrné kosmetiky a čisticích prostředků bez škodlivých chemikálií je dalším krokem k ochraně životního prostředí. Zvažte také snížení spotřeby masa a živočišných produktů, jelikož živočišná výroba má značný dopad na planetu. Podporou lokálních farmářů a pěstitelů snižujete uhlíkovou stopu spojenou s dopravou potravin. A nezapomínejme na důležitost třídění odpadu a kompostování, které pomáhají snižovat množství odpadu na skládkách.

Fotografování ohňostrojů

Chcete zachytit tu krásu na nebi a sdílet ji s přáteli? Focení ohňostrojů není tak těžké, jak se zdá. Stačí pár tipů a triků a vaše fotky budou stát za to. Zapomeňte na blesk, ten vám jen pokazí efekt. Místo toho použijte stativ, abyste se vyhnuli rozmazaným snímkům. Důležitá je i správná expozice. Nastavte si ji manuálně, ideálně na delší čas, abyste zachytili pohyb světlic. Nebojte se experimentovat s kompozicí a zaostřením. Zkuste do záběru zahrnout i okolní prostředí, budovy nebo siluety lidí. A nezapomeňte si užít tu podívanou!

Publikováno: 13. 06. 2024